Överum adrad

 Adrad ÖVERUM

Överum Xcelsior BX
BX-sarja kuuluvad kergemad ripp-pöördadrad, mis vajavad suhteliselt väikest traktori rippsüsteemi tõstejõudu. Termotöödeldud terasest tugevate osade kasutamine tagab adra kerge konstruktsiooni juures selle vastupidavuse.

Överum Xcelsior CX
Xcelsior CX-adra raami pea- ja tugitala moodulkonstruktsioon tagavad töö käigus tekkivate pingete ühtlase jaotumise kogu adra pikkuses. Tulemuseks on lihtne, tugev ja selgepiiriline konstruktsioon, mida on loogiline ja kerge seadistada. Xcelsior CX-adrad on valmistatud kõrgekvaliteedilisest terasest ning tänu oma tugevusele ja töökindlusele sobivad nad töötamiseks rasketes tingimustes.

Överum Xcelsior DX
Xcelsior DX-sarja kuuluvad ripp-pöördadrad, mis on mõeldud suurtele traktoritele rasketes tingimustes töötamiseks. Neid atru iseloomustab kaasaegne selgepiiriline konstruktsioon ja kõrge kvaliteet. DX-atrade raam on valmistatud massiivsest U-profiilist ja see on kiilja kujuga, mis tagab tööpingete ühtlasema jaotumise raamis. DX-adrad on varustatud hüdraulilise adra raami tsentreerimisega, mis toimub sahkade pööramise ajal, muutes operatsiooni sujuvamaks. See protseduur minimeerib ühtlasi adra pööramiseks vajalikku traktori jõudu.

Överum Xcelsior EX
Överum Xcelsior EX-sarja ripp-pöördadrad on mõeldud rasketes tingimustes töötamiseks traktoritele võimsusega kuni 300 hj. EX-sarja atradel on neli kuni kuus sahapaari ning nad on varustatud kas täisautomaatse hüdropneumaatilise või lõikepoltidega kivikaitsesüsteemiga.

Överum Vari Flex CX
Överum Vari Flex CX-sarja adrad on keskklassi ripp- pöördadrad, mis on mõeldud kasutamiseks kuni 160 hj traktoritega. Sellesse sarja kuuluvad kolme-, nelja- ja viiesaha- lised adrad, millel on kas murdepoltidega või täisautomaatne hüdropneumaatiline kivikaitse-süsteem. Sahkade künni- viilu laius on hüdrauliliselt astmevabalt muudetav vahemikus 12 kuni 20 tolli (u 30-50 cm). Künni- viilu laiuse seadistamise liigendpunkt on paigutatud adra raami veojõu joonele, mis minimeerib seadistamiseks vajatavat jõudu ja laagrite kulumist.

Överum Vari Flex EX
Överumi Vari Flex EX-seeria esindab eriti vastupidavate ripp-pöördatrade klassi, mis on mõeldud kuni 300 hj traktori- tega töötamiseks. Seeria sisaldab nelja- kuni kuuesahalisi täisautomaatse hüdropneumaatilise kivikaitsmega või lõikepolt-kivikaitsmega pöördatru. EX-atrade toekas raami peatala on mõõdus 220x120 mm ning sobiv adrale, mis on loodud töötama rasketes tingimustes. Töölaius on hüdrauliliselt ning astmevabalt seadistatav vahemikus 35-55 cm. Adra geomeetria võimaldab selle töölaiust kergesti reguleerida ka töö ajal ja suhteliselt madalal survel.

Överum CVL adrad
Överum CVL poolrippadrad vajavad võrreldes sama suurte rippatradega vähem kui kolmandiku traktori rippsüsteemi tõstevõimet. Suure läbimõõduga (1,0 m) tugiratas toetab atra ühtlaselt ka
eba- tasasel ja vettinud pinnal. Ratta laius on 0,4 m. Juhitav tugiratas lihtsustab manööverdamist pöörderibadel, põllu nurkadesse tagurdamist jne. Vastavalt töötingimustele saab astmeliselt muudetavaks vaolaiuseks seada kas 35, 40 või 45 cm (14, 16 või 14 tolli). Överum CVL on lihtne reguleerida. Hüdrauliliselt muudetav esimese künniviilu laius on standardvarustuses ja see
võimaldab töökäigu kõverusi sirgeks künda. Sellest funktsioonist on palju abi ka pööreribade kündmisel, kui ilma selleta on raske tagada töökäikude head ja ühtlast vahekaugust.

Överum DVL adrad
Atrade eriti tugev raamikonstruktsioon võimaldab künda väga rasketes tingimustes traktoritega, mille võimsus on kuni 250 hj. Kõrgema algrõhuga lisahüdroakumulaator laiendab hüdro-pneumaatilise kivikaitsesüsteemi pehme ja sujuva töö seadistuspiire (DVL 6...8 sahalised).
Vasturõhku hüdropneumaatilises kivikaitsesüsteemis saab juhi kohalt künniaegselt muuta. Kõrgemat vasturõhku vajatakse suure veotakistusega raskemate muldade künnil. Kivistel kergetel muldadel tuleks süsteemis kasutada madalamat vasturõhku, mis vähendab kivide väljakündi. Kivikaitsesüsteemi pehme ja sujuva töötamise tagamiseks on soovitatav hoida vasturõhk süsteemis just nii madal kui võimalik ja nii kõrge kui vajalik. Vastavalt töötingimustele saab astmeliselt muudetavaks vaolaiuseks seada kas 35, 40 või 45 cm (14, 16 või 14 tolli). Esimese künniviilu laiuse hüdrauliline muutmine on standardvarustuses.

Överum CXL
Liigendraamiga Överum CXL poolripp-pöördatrade konstruktiivne lahendus võimaldab suhteliselt väikesel traktoril künda suure adraga. CXL adramudelid on konstrueeritud traktoritele võimsusega kuni 180 hj (135 kW) ja mudelivalikus on: 6- kuni 8-sahalised hüdropneumaatilise kivikaitsmega adrad (H) ja 6- kuni 9- sahalised lõikepolt-kivikaitsmega adrad (F). Sahkade haardelaiuse pole muudetav, kuid tellimisel saab valida selleks kas 40 või 45 cm (16 või 18 tolli).
CXL ader koosneb põhimõtteliselt poolrippadrast, mille tagumine ots toetub kaherattalisele kärule ja sellega ühendatud kahe- või kolmesahalisest rippadrast. Moodustub suur ader, mille mass toetub peamiselt käru ratastele ja tagumise rippadra mass tasakaalustab eesmist poolrippatra. See asjaolu vähendab oluliselt adra raami pööramiseks vajatavaid jõudusid ja traktori rippsüsteemi koormusi.

Överum Vari Flex EVL
Överumi Vari Flex EVL-seeria esindab eriti vastupidavate poolripp pöördatrade klassi, mis on mõeldud 150 kuni 350 hj traktoritega töötamiseks. Seeria sisaldab kuue- kuni kaheksasahalisi täisautomaatse hüdropneumaatilise kivikaitsmega või lõikepolt-kivikaitsmega pöördatru. EVL-atrade toekas raami peatala on mõõdus 220x120 mm ning sobiv adrale, mis on loodud töötama rasketes tingimustes. Töölaius on hüdrauliliselt ning astmevabalt seadistatav vahemikus 35-55 cm.